Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chcesz być eko? Postaw na zielone ekogadżety!

Lucyna Jadowska
Biodegradowalny płaszcz przeciwdeszczowy jest stworzony z materiału wykonanego ze skrobi ziemniaczanej. Po wykorzystaniu należy zakopać go w ziemi.

ecogadget.pl - 59,99 zł
Biodegradowalny płaszcz przeciwdeszczowy jest stworzony z materiału wykonanego ze skrobi ziemniaczanej. Po wykorzystaniu należy zakopać go w ziemi. ecogadget.pl - 59,99 zł
Jeśli ekologia to wasze drugie ja, to tych ekogadżetów nie może zabraknąć w waszym domu. Przydadzą się one też tym, którzy dopiero chcą postawić "na zielone". Kliknij w zdjęcie, aby przeczytać więcej o każdym z gadżetów.

Ekologia i życie w zgodzie z naturą stają się coraz bardziej popularne. Z roku na rok coraz więcej osób świadomie stawia "na zielone", wybiera rower zamiast auta, kupuje ekologiczny papier pochodzący oczywiście z makulatury, zamiast kąpieli w wannie woli postawić na szybki prysznic czy myje naczynia w zmywarce, żeby nie marnować wody.

W życiu w zgodzie z naturą mogą pomóc tak zwane ekogadżety. To nie tylko rzeczy, które przydadzą się w kuchni, może to być też drobny dodatek do ubioru czy wystroju mieszkania. Takie gadżety mogą sprawić, że rozpoczniesz swoje ekożycie i zaczniesz zastanawiać się nad tym, co znajduje się na twoim talerzu, gdzie kupujesz produkty żywnościowe, w jakich ubraniach chodzisz, czy oszczędzasz energię i jak segregujesz śmieci.
Wśród ekogadEkoista tworzy damską biżuterię, są to m.in. broszki, kolczyki, naszyjniki, bransoletki, pierścionki, opaski czy wsuwki. Panowie czasami też kupują te produkty, najczęściej wybierają broszki.

- Marka Ekoista istnieje pięć lat . Mamy wrażenie, że jest coraz większe zainteresowanie tego typu produktami eko - mówi Anna Rutkowska. - Ludzie zdają sobie sprawę z tego, że jest tak duża masa plastiku czy sztucznych surowców, które mogą zostać przetworzone i ponownie wykorzystane - dodaje.żetów można znaleźć m.in. przedmioty wytwarzane z surowców takich jak butelki PET. Marka Ekoista wykorzystuje je do tworzenia biżuterii.

- Butelki zbieramy sami, dostajemy je od znajomych, czasami przynoszą je klienci - mówi Anna Rutkowska, twórczyni marki Ekoista. - Obrabiamy je i przetwarzamy, a potem używamy do wyrobu naszych produktów. Czasami dodajemy tam plastikowe czy metalowe dodatki, ale głównym elementem jest butelka PET. Ekologia w naszym wydaniu to odzyskiwanie surowców.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto