Kibice Rakowa na meczu z Legią. W hicie kolejki remis

Piotr Ciastek
Kibice Rakowa na meczu z Legią. W hicie kolejki remis Marek Tęcza
W spotkaniu 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Raków zremisował z Legią Warszawa 1:1. Bramkę dla Medalików zdobył Ante Crnac. Zobaczcie zdjęcia kibiców od Marka Tęczy!

W sumie 5,5 tysiąca widzów obserwowało na trybunach przy Limanowskiego mecz Rakowa z Legią.

Pierwsza groźna akcja Medalików miała miejsce w 8. minucie. Dawid Drachal w ostatniej chwili został uprzedzony przez bramkarza Legii. Jednak to goście pierwsi wyszyli na prowadzenie. Tomas Pekhart okazał się najskuteczniejszy w polu karnym i pokonał debiutującego w bramce Medalików Muhameda Šahinović. W 30. minucie John Yeboah trafił do siatki, ale Piotr Lasyk odgwizdał pozycję spaloną. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości.

Początek drugiej połowy to groźna okazja Marca Guala. W 57. minucie grozie odpowiedział zespół Medalików. Strzelał Ante Crnac, ale Dominik Hładun pozostał niepokonany. Próba głową Frana Tudora także nie znalazła drogi do bramki. W 66. minucie Stratos Svarnas próbował zaskoczyć bramkarza Legii strzałem z dystansu. Więcej problemów Hładunowi sprawił strzał Vladyslava Kochergina, ale wynik w dalszym ciągu nie uległ zmianie. Dopiero w 83. minucie próby Medalików znalazły drogę do bramki. Ante Crnac pokonał bramkarz Legii.

Raków Częstochowa - Legia Warszawa 1:1

Bramki: 83' Crnac - 16' Pekhart

Raków: Šahinović - Racovițan, Arsenić (27' Rodin), Svarnas - Tudor, Kochergin (83' Berggren), Papanikolaou, Jean Carlos - Drachal (45' Nowak), Yeboah - Crnac.

Legia: Hładun - Pankov (76' Jędrzejczyk), Augustyniak, Kapuadi - Wszołek, Elitim, Kapustka (59' Çelhaka), Kun (76' Dias)- Josue, Pekhart (59' Rosołek), Gual.

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom). (źródło: RKS Raków)