Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu staszowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Mamy oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu staszowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, które zostały opublikowane przez PKW. Jak prezentuje sie końcowy rezultat głosowania? Zobacz szczegółowe dane, zamieszczone poniżej.
Wyniki wyborów do rady powiatu staszowskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GUZAL Leszek: pozycja 1 : 3,46% (3 321 głosów)
- SEMRAU Krystyna Anna: pozycja 2 : 3,46% (3 321 głosów)
- MAŁOBĘCKI Józef Feliks: pozycja 3 : 3,46% (3 321 głosów)
- MISIAK Alicja Paulina: pozycja 4 : 3,46% (3 321 głosów)
- URBAN Łukasz Mariusz: pozycja 5 : 3,46% (3 321 głosów)
- SZLACHETKO Marzena: pozycja 6 : 3,46% (3 321 głosów)
- SOBIEGRAJ Marzena Maria: pozycja 7 : 3,46% (3 321 głosów)
- MAREK Ewa Małgorzata: pozycja 8 : 3,46% (3 321 głosów)
- BASIŃSKI Paweł: pozycja 9 : 3,46% (3 321 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BŁAŻEJEWSKA Stanisława Celina: pozycja 1 : 2,38% (2 282 głosów)
- GRABKA Rafał: pozycja 2 : 2,38% (2 282 głosów)
- KOZIOŁ Jerzy Zdzisław: pozycja 3 : 2,38% (2 282 głosów)
- JANECKI Krzysztof Antoni: pozycja 4 : 2,38% (2 282 głosów)
- CZERWIEC Bogumiła Edyta: pozycja 5 : 2,38% (2 282 głosów)
- KOZAK Grzegorz Hubert: pozycja 6 : 2,38% (2 282 głosów)
- WALCZAK Ewa: pozycja 7 : 2,38% (2 282 głosów)
- JARZYNA Monika: pozycja 8 : 2,38% (2 282 głosów)
- MEDYŃSKA Grażyna Anna: pozycja 9 : 2,38% (2 282 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MALEC Maria: pozycja 1 : 2% (1 922 głosów)
- KUBALSKI Dariusz Krzysztof: pozycja 2 : 2% (1 922 głosów)
- MIKULA Sławomir Andrzej: pozycja 3 : 2% (1 922 głosów)
- WOJSA Wioletta Ewa: pozycja 4 : 2% (1 922 głosów)
- SAŁATA Marcin Sebastian: pozycja 5 : 2% (1 922 głosów)
- POLEWKA Magdalena Maria: pozycja 6 : 2% (1 922 głosów)
- IMAS Dorota Bożena: pozycja 7 : 2% (1 922 głosów)
- BEDNARCZYK Bernard: pozycja 8 : 2% (1 922 głosów)
- PONIEWIERSKI Andrzej Marian: pozycja 9 : 2% (1 922 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW REGIONALNE FORUM SAMORZĄDOWE 2024:
- KRUZEL Andrzej Jan: pozycja 1 : 1,01% (971 głosów)
- GARCZEWSKA Małgorzata Dorota: pozycja 2 : 1,01% (971 głosów)
- KRAKOWIAK Jakub Maciej: pozycja 3 : 1,01% (971 głosów)
- SKRZYNECKA Maria Karolina: pozycja 4 : 1,01% (971 głosów)
- BACZEWSKI Krzysztof: pozycja 5 : 1,01% (971 głosów)
- STACHURA Małgorzata Wiesława: pozycja 6 : 1,01% (971 głosów)
- BEDNARSKI Przemysław Michał: pozycja 7 : 1,01% (971 głosów)
- WOSZCZYŃSKA Dorota Katarzyna: pozycja 8 : 1,01% (971 głosów)
- GRABOWSKI Paweł Zbigniew: pozycja 9 : 1,01% (971 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STRONNICTWA PIAST ZIEMI STASZOWSKIEJ:
- ZGRZYWA Romuald Leon: pozycja 1 : 1,2% (1 154 głosów)
- KOWAL Adam Andrzej: pozycja 2 : 1,2% (1 154 głosów)
- BORYCKA Agata Ewa: pozycja 3 : 1,2% (1 154 głosów)
- MAZUR Urszula Danuta: pozycja 4 : 1,2% (1 154 głosów)
- WYRZYKOWSKI Mirosław: pozycja 5 : 1,2% (1 154 głosów)
- CHWAZIK Małgorzata: pozycja 6 : 1,2% (1 154 głosów)
- WASILEWSKI Grzegorz Mariusz: pozycja 7 : 1,2% (1 154 głosów)
- WIECZOREK Iwona Agnieszka: pozycja 8 : 1,2% (1 154 głosów)
- KUŚMIERZ Marcin: pozycja 9 : 1,2% (1 154 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNI DLA SAMORZĄDU:
- PIELAK Ewa Agnieszka: pozycja 1 : 1,06% (1 020 głosów)
- BĄK Zbigniew: pozycja 2 : 1,06% (1 020 głosów)
- TRĄD Dorota: pozycja 3 : 1,06% (1 020 głosów)
- GĄDEK Konrad Marek: pozycja 4 : 1,06% (1 020 głosów)
- WOŁOWIEC Magdalena Małgorzata: pozycja 5 : 1,06% (1 020 głosów)
- ORZECHOWSKI Zbigniew Piotr: pozycja 6 : 1,06% (1 020 głosów)
- SŁOMKA Zofia Janina: pozycja 7 : 1,06% (1 020 głosów)
- FORKASIEWICZ Monika Danuta: pozycja 8 : 1,06% (1 020 głosów)
- SEKUŁA Przemysław Marcin: pozycja 9 : 1,06% (1 020 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu staszowskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- NIZIAŁEK Anna Renata: pozycja 1 : 6,21% (2 816 głosów)
- MYSŁEK Tomasz: pozycja 2 : 6,21% (2 816 głosów)
- SIECZKOŚ Paweł: pozycja 3 : 6,21% (2 816 głosów)
- KICIŃSKA Jolanta Magdalena: pozycja 4 : 6,21% (2 816 głosów)
- PIWOWARCZYK Agnieszka Magdalena: pozycja 5 : 6,21% (2 816 głosów)
- SZAFRAŃSKI Mirosław: pozycja 6 : 6,21% (2 816 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- CHUDY Jerzy Marian: pozycja 1 : 3,54% (1 605 głosów)
- CHYLA Mateusz Adam: pozycja 2 : 3,54% (1 605 głosów)
- KRASA Anna: pozycja 3 : 3,54% (1 605 głosów)
- KICIŃSKA Irena Marta: pozycja 4 : 3,54% (1 605 głosów)
- WYRZYKOWSKA Ewelina Ewa: pozycja 5 : 3,54% (1 605 głosów)
- BRUDEK Władysław Marcin: pozycja 6 : 3,54% (1 605 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- JANDA Krzysztof Tomasz: pozycja 1 : 0,56% (254 głosów)
- GÓRSKA Żaneta Elżbieta: pozycja 2 : 0,56% (254 głosów)
- KOPEĆ Michał Konrad: pozycja 3 : 0,56% (254 głosów)
- BANAŚ Michał: pozycja 4 : 0,56% (254 głosów)
- KACZMAREK Małgorzata: pozycja 5 : 0,56% (254 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW REGIONALNE FORUM SAMORZĄDOWE 2024:
- KOZODUJ Lucyna Danuta: pozycja 1 : 1,47% (665 głosów)
- SOBCZYK Monika: pozycja 2 : 1,47% (665 głosów)
- ANIOŁ Ryszard: pozycja 3 : 1,47% (665 głosów)
- KIEŁB Kamil: pozycja 4 : 1,47% (665 głosów)
- MAZUR Ewa: pozycja 5 : 1,47% (665 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STRONNICTWA PIAST ZIEMI STASZOWSKIEJ:
- WIĄCEK Zbigniew: pozycja 1 : 3,68% (1 666 głosów)
- KOSOWICZ Magda Marlena: pozycja 2 : 3,68% (1 666 głosów)
- WILK Magdalena Agnieszka: pozycja 3 : 3,68% (1 666 głosów)
- SKUZA Piotr: pozycja 4 : 3,68% (1 666 głosów)
- BUDA Ewa: pozycja 5 : 3,68% (1 666 głosów)
- GAŁĘZA Kamil Andrzej: pozycja 6 : 3,68% (1 666 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNI DLA SAMORZĄDU:
- BOREK Zbigniew Dariusz: pozycja 1 : 1,54% (700 głosów)
- STASZEWSKA Małgorzata Luiza: pozycja 2 : 1,54% (700 głosów)
- SMYKIEL Magdalena Anna: pozycja 3 : 1,54% (700 głosów)
- WIELGUS Łukasz: pozycja 4 : 1,54% (700 głosów)
- MROCZEK Agnieszka: pozycja 5 : 1,54% (700 głosów)
- GĘBALSKI Sebastian Krzysztof: pozycja 6 : 1,54% (700 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu staszowskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KOSOWICZ Anna: pozycja 1 : 6,76% (1 558 głosów)
- DURMA Wojciech: pozycja 2 : 6,76% (1 558 głosów)
- WOŚ Grzegorz: pozycja 3 : 6,76% (1 558 głosów)
- NOWAK Jolanta Monika: pozycja 4 : 6,76% (1 558 głosów)
- KOBRYŃ Jarosław Józef: pozycja 5 : 6,76% (1 558 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- LOLO Stanisław Zdzisław: pozycja 1 : 4,68% (1 078 głosów)
- DUDEK Mieczysław: pozycja 2 : 4,68% (1 078 głosów)
- KOTLARZ Stanisław: pozycja 3 : 4,68% (1 078 głosów)
- WITEK Joanna Małgorzata: pozycja 4 : 4,68% (1 078 głosów)
- LASKA Bożena Maria: pozycja 5 : 4,68% (1 078 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- BRZESKI Zbigniew Piotr: pozycja 1 : 2,24% (517 głosów)
- JUSZCZYŃSKA Joanna Monika: pozycja 2 : 2,24% (517 głosów)
- GUŁA Zbigniew Władysław: pozycja 3 : 2,24% (517 głosów)
- KOBYLARZ Mieczysław Stanisław: pozycja 4 : 2,24% (517 głosów)
- KALINA Wioletta Monika: pozycja 5 : 2,24% (517 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW REGIONALNE FORUM SAMORZĄDOWE 2024:
- PŁAWSKI Jarosław Janusz: pozycja 1 : 1,31% (302 głosów)
- GOLONKA Kamila Izabela: pozycja 2 : 1,31% (302 głosów)
- PORĘBSKI Zbigniew: pozycja 3 : 1,31% (302 głosów)
- ŻYŁA Barbara: pozycja 4 : 1,31% (302 głosów)
- CICHOŃ Józef: pozycja 5 : 1,31% (302 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STRONNICTWA PIAST ZIEMI STASZOWSKIEJ:
- CIEŚLIK Mariusz Andrzej: pozycja 1 : 0,26% (61 głosów)
- MAZUR Paweł Krzysztof: pozycja 2 : 0,26% (61 głosów)
- SIUDA Leszek Andrzej: pozycja 3 : 0,26% (61 głosów)
- PUTELBERGIER Małgorzata Beata: pozycja 4 : 0,26% (61 głosów)
- ZUGAJ Agata: pozycja 5 : 0,26% (61 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNI DLA SAMORZĄDU:
- ZYNGIER Mariusz Ryszard: pozycja 1 : 4,74% (1 093 głosów)
- ZIELIŃSKA Agnieszka Anna: pozycja 2 : 4,74% (1 093 głosów)
- ŁUKAWSKI Adam: pozycja 3 : 4,74% (1 093 głosów)
- SIEKIERSKA Roksana Marlena: pozycja 4 : 4,74% (1 093 głosów)
- PEDYŃSKI Marek: pozycja 5 : 4,74% (1 093 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu staszowskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WÓJTOWICZ Jolanta: pozycja 1 : 4,41% (2 661 głosów)
- DAROWSKI Adam: pozycja 2 : 4,41% (2 661 głosów)
- STASZCZAK Paweł: pozycja 3 : 4,41% (2 661 głosów)
- GŁOWNIAK Aleksandra Krystyna: pozycja 4 : 4,41% (2 661 głosów)
- RADKOWSKI Hubert Paweł: pozycja 5 : 4,41% (2 661 głosów)
- SYGUŁA Renata Anna: pozycja 6 : 4,41% (2 661 głosów)
- KOSAŁKA Monika: pozycja 7 : 4,41% (2 661 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SKOTNICKI Michał Tomasz: pozycja 1 : 3,49% (2 106 głosów)
- SIEKIERSKI Adam Kacper: pozycja 2 : 3,49% (2 106 głosów)
- WITEK Szczepan Włodzimierz: pozycja 3 : 3,49% (2 106 głosów)
- DZIUBA Lidia: pozycja 4 : 3,49% (2 106 głosów)
- DZIEDZIC Renata Anna: pozycja 5 : 3,49% (2 106 głosów)
- ŁUKASZEK Piotr: pozycja 6 : 3,49% (2 106 głosów)
- GIL Agnieszka: pozycja 7 : 3,49% (2 106 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KOZIOŁ Renata Maria: pozycja 1 : 0,85% (514 głosów)
- BRYK Tadeusz: pozycja 2 : 0,85% (514 głosów)
- CEPIL Marek Józef: pozycja 3 : 0,85% (514 głosów)
- SARZYŃSKA Monika: pozycja 4 : 0,85% (514 głosów)
- DUDA Jarosław: pozycja 5 : 0,85% (514 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW REGIONALNE FORUM SAMORZĄDOWE 2024:
- BĄK Janusz: pozycja 1 : 1,6% (966 głosów)
- JASKÓŁA Krzysztof Marek: pozycja 2 : 1,6% (966 głosów)
- LUBELSKI Zbigniew: pozycja 3 : 1,6% (966 głosów)
- BŁĄD Elżbieta Danuta: pozycja 4 : 1,6% (966 głosów)
- ODWAŻNY Barbara: pozycja 5 : 1,6% (966 głosów)
- ŁĄCZKIEWICZ Beata: pozycja 6 : 1,6% (966 głosów)
- WÓJCICKI Andrzej Piotr: pozycja 7 : 1,6% (966 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STRONNICTWA PIAST ZIEMI STASZOWSKIEJ:
- MAGIERA Zofia Teresa: pozycja 1 : 1,59% (957 głosów)
- GAJDA Agnieszka Ewa: pozycja 2 : 1,59% (957 głosów)
- NOWAK Marian Stanisław: pozycja 3 : 1,59% (957 głosów)
- LEGAWIEC Jolanta Teresa: pozycja 4 : 1,59% (957 głosów)
- WIECHA Jolanta Małgorzata: pozycja 5 : 1,59% (957 głosów)
- GRABKA Dawid Julian: pozycja 6 : 1,59% (957 głosów)
- SUCHOROWSKI Rafał Arkadiusz: pozycja 7 : 1,59% (957 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNI DLA SAMORZĄDU:
- RAJCA Grzegorz Marek: pozycja 1 : 2,59% (1 561 głosów)
- GÓRA Dominik Stanisław: pozycja 2 : 2,59% (1 561 głosów)
- SKIBA Wojciech: pozycja 3 : 2,59% (1 561 głosów)
- ZIÓŁKOWSKA Agnieszka Marta: pozycja 4 : 2,59% (1 561 głosów)
- KLAMCZYŃSKI Jan Tadeusz: pozycja 5 : 2,59% (1 561 głosów)
- MOLAK Ewa Karolina: pozycja 6 : 2,59% (1 561 głosów)
- MACIEJSKA Ewa Zofia: pozycja 7 : 2,59% (1 561 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wybierani są radni powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że zbiera się wyniki uzyskane przez komitety i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
Udział w podziale głosów biorą tylko te komitety, które uzyskały powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?